Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Prof. Zbigniew Hołda laureatem Konkursu Prawnik Pro Bono Roku

20 kwietnia 2009

17 kwietnia odbyła się już po raz szósty gala konkursu Prawnik Pro Bono Roku organizowanego wspólnie przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych i Dziennik Rzeczpospolita. Konkurs Prawnik Pro Bono Roku odwołuje się w swej treści do społecznego zaangażowania prawników. Jego celem jest nagradzanie osób, których aktywność, zaangażowanie i pomoc najbardziej potrzebującym zasługuje na szczególne uznanie.

Tegorocznym laureatem konkursu został Prof. Zbigniew Hołda od wielu lat współpracujący z Helsińską Fundacja Praw Człowieka. Kapituła konkursu wyróżniła również Panią Mecenas Annę Marię Niżankowską z Krakowa, Panią Mecenas Franciszkę Pniewską z Koszalina i Mecenasa Piotra Kryczka. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami i działalnością wszystkich wyróżnionych klikając na poniższy link.

Organizatorzy konkursu zwracają uwagę na to, że w tym roku nadesłano aż 30 nominacji z całej Polski. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i osoby prywatne. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.fupp.org.pl. Siódma edycja konkursu rusza w październiki – zapraszamy do udziału!