Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Prawnik Pro Bono 2009

Laureatem konkursu został Mecenas Andrzej Kurowski – radca prawny i społecznik z Olsztyna, związany z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Pomocy Telefonicznej, w którym razem z innymi 120 wolontariuszami doradza potrzebującym. Bezpłatnie pomaga również Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Stokrotka, Polskiemu Związkowi Niewidomych i wielu innym organizacjom pozarządowym.

Kapituła konkursu wyróżniła również Panią Mecenas Monikę Strus – Wołos z Grójca, Panią Mecenas Franciszkę Pniewską z Koszalina orazMecenasa Romana Nowosielskiego z Gdyni.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami i działalnością wszystkich wyróżnionych klikając na poniższe linki:

Rozmowa z mecenasem Andrzejem Kurowskim, laureatem nagrody Prawnik Pro Bono 2009 >>>

Sylwetki osób wyróżnionych >>>

Kandydaci zgłoszeni do nagrody >>>

Relacja z gali >>>

Jest tak niewielu prawników, którzy pomagają najuboższym. Doceniając trud tych nielicznych, możemy nie tylko im podziękować ale też zachęcić innych do zaangażowania się w tego typu działalność.

Organizatorzy – Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz Dziennika Rzeczpospolita dziękują wszytkim osobom, które nadesłały nominacje oraz przede wszytskim gratulują wszystkim nominowanym.Zapraszamy do przesyłania nam informacji o ciekawych inicjatywach pro bono, z którymi się Państwo zetknęli oraz do udziału w kolejnych edycjach konkursu.