Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Prawnik Pro Bono 2006

25 kwietnia 2007 roku w nowej siedzibie redakcji dziennika Rzeczpospolita odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu Prawnik Pro Bono 2006. Laureatem czwartej edycji Konkursu organizowanego przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych a współorganizowanego przez dziennik Rzeczpospolita została radca prawny Krystyna Domagalska z Przemyśla. Honorowe wyróżnienia otrzymali radcowie prawni: Andrzej Kurowski z Olsztyna oraz Artur Zawadowski z Warszawy.Poniżej prezentujemy sylwetkę laureatki nagrody Prawnik Pro Bono oraz sylwetki dwóch osób wyróżnionych:

                    

Krystyna Domagalska

Jest związana z Przemyślem. Od 36 lat w zawodzie radcy prawnego. Prowadzi własną kancelarię. Jedna z założycielek biura porad obywatelskich w Przemyślu. Od ponad 10 lat udziela tam bezpłatnych porad prawnych w każdy poniedziałek miesiąca. Prowadzi szkolenia dla bezrobotnych, uczy ich, jak założyć własną firmę, przebrnąć przez problemy podatkowe. Radzi organizacjom pozarządowym, w jaki sposób pozyskać środki na działalność. Od 1997 r. do 2003 r. pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Centrum Informacji Społecznej w Przemyślu. Była także ekspertem prawnym Towarzystwa Walki z Kalectwem. Lubi dobre książki teatr i kino.Jest związana z Przemyślem. Od 36 lat w zawodzie radcy prawnego. Prowadzi własną kancelarię. Jedna z założycielek biura porad obywatelskich w Przemyślu. Od ponad 10 lat udziela tam bezpłatnych porad prawnych w każdy poniedziałek miesiąca. Prowadzi szkolenia dla bezrobotnych, uczy ich, jak założyć własną firmę, przebrnąć przez problemy podatkowe. Radzi organizacjom pozarządowym, w jaki sposób pozyskać środki na działalność. Od 1997 r. do 2003 r. pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Centrum Informacji Społecznej w Przemyślu. Była także ekspertem prawnym Towarzystwa Walki z Kalectwem. Lubi dobre książki teatr i kino.Andrzej Kurowski

Mieszka w Olsztynie. W liceum stracił wzrok, mimo to zdał maturę i ukończył prawo, a w 1978 r. zdobył uprawnienia radcy prawnego. Prowadzi kancelarię, specjalizuje się m.in. wprawie pracy, ubezpieczeń społecznych, spółdzielczości pracy. Od prawie 30 lat kieruje telefonem zaufania Anonimowy Przyjaciel dla samotnych, w depresji, uzależnionych, ofiar przemocy domowej. Dzwoniącym udziela nie tylko porad prawnych, ale także wspiera ich psychicznie. Działa w Polskim Związku Niewidomych. Jest jednym z organizatorów Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. W wolnych chwilach słucha Erica Claptona i podróżuje.

Artur Zawadowski

Mieszka i pracuje w Warszawie. Ma tytuł polskiego radcy prawnego oraz amerykańskiego adwokata. Jest partnerem w kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Specjalizuje się m.in. wprawie handlowym, doradza w dziedzinie inwestycji kapitałowych i transakcji na rynkach papierów wartościowych. Jednocześnie działa pro bono. Jego kancelaria jest związana z fundacją Ashoka, wspierającą organizacje pozarządowe. Za jej pośrednictwem pomaga stowarzyszeniom i fundacjom, w tym: Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji. W wolnym czasie biega oraz słucha muzyki poważnej i jazzowej.

 Patronat nad konkursem objęli: