Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Tegoroczne wyróżnienie za działalność pro bono dla Kancelarii Gide Loyrette Nouel

18 maja 2010

Warszawskie biuro kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel otrzymało wyróżnienie za działalność pro bono od Redakcji Dziennika Rzeczpospolita.

Kancelaria Gide Loyrette Nouel pomogła pro bono wielu organizacjom non-profit w Polsce, m.in. Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Habitat For Humanity, Fundacji Ekologicznej Arka, Fundacji Ja Wisła, Lidze Kobiet Polskich, Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, Fundacji Mleko Mamy, Stowarzyszeniu „Po Pierwsze Rodzina” i innym. Kancelaria Gide Loyrette Nouel już od ponad dwóch lat współpracuje z Centrum Pro Bono.

RANKING KANCELARII PRAWNYCH 2010 "RZ"

 

Na zdjęciu od lewej: Minister Sprawiedliwości – Krzysztof Kwiatkowski, Redaktor Naczelny Dziennika Rzeczpospolita  – Paweł Lisicki i Robert Jędrzejczyk – Partner w kancelarii Gide Loyrette Nouel.

Podczas uroczystej gali w dniu 10 maja mec. Robert Jędrzejczyk – partner w kancelarii GLN zaangażowany w sprawy pro bono, odebrał dyplom z rąk Ministra Sprawiedliwości – Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Redaktora Naczelnego dziennika Rzeczpospolita – Pawła Lisickiego.

„Kancelaria GLN pomaga pro bono w różnych dziedzinach prawa, począwszy od prac z zakresu podatków i prawa pracy dla Polskiej Akcji Humanitarnej, poprzez fundacje prodziecięce, a skończywszy na projektach ekologicznych i działaniach na rzecz ochrony zwierząt. Kancelaria sprzyja młodym prawnikom, którzy chcą zaangażować się w prace wykraczające poza bieżącą działalność gospodarczą. Świadomość prawna społeczeństwa nie jest w naszym kraju zbyt duża, dlatego tego typu inicjatywy pozwalają szerszej grupie osób zetknąć się nieodpłatnie z usługami na bardzo wysokim poziomie” – powiedział mec. Robert Jędrzejczyk.