Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Pierwsze spotkanie z cyklu Pro Bono Roundtable

25 listopada 2015

16 października 2015 roku w siedzibie firmy DLA Piper w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli kancelarii zaangażowanych w program Centrum Pro Bono.

W spotkaniu moderowanym przez koordynatorkę Centrum Pro Bono uczestniczyli przedstawiciele i przedstawicielki firm: Hogan Lovells, Clifford Chance, Spaczyński, Stefaniak i Wspólnicy, DLA Piper, Dentons, Polowiec i Wspólnicy, Weil, Gotshal&Manges, Wierzbowski Eversheds i Linklaters. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń prawników świadczących pomoc pro bono, dyskusję na temat zagadnień prawnych, oraz wymianę pomysłów na polepszanie i usprawnianie współpracy między kancelariami a Centrum Pro Bono.

Podczas powitania uczestników Mec. Marta Frąckowiak i Mec. Magdalena Nasiłowska przedstawiły działalność pro bono kancelarii DLA Piper, m.in. akcję Serduszko dla Dzieci, globalne projekty z organizacją ELSA i instytucją World Bank i UNICEF.

Koordynatorka Centrum Pro Bono   – Anna Włodarczyk przedstawiła krótko historię i misję programu. Zagadnienie uzupełnili Mec. Agnieszka Wardak z kancelarii Dentons, która jest współzałożycielką CPB, oraz Filip Czernicki – prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, w ramach której działa Centrum. Prawnicy dyskutowali także o metodach zachęcania pracowników do pracy por bono, oraz problemie podatku od nieodpłatnych porad prawnych. Przedstawicielka Clifford Chance – Mec. Sylwia Gregorczyk-Abram podzieliła się swoimi refleksjami  i sugestiami dotyczącymi współpracy z organizacjami pozarządowymi i pomocą Centrum w sprawnym tej współpracy przebiegu.

Spotkanie Pro Bono Roundtable ma być wydarzeniem cyklicznym. Termin kolejnego został wstępnie zaplanowany na połowę stycznia 2016 roku. Tym razem gospodarzem spotkania będzie kancelaria Dentons.