Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Community Partnership – kancelaria Linklaters

5 lutego 2016

A02816244 v0.1 logo GIF

Współpracująca z Centrum Pro Bono od samego początku kancelaria Linklaters uznała Centrum Pro Bono za swojego strategicznego partnera mającego znaczenie w realizowaniu przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w ramach sieci Business in the Community

Jak partnerzy kancelarii odpowiedzialni jesteśmy  za wypełnienie dokumentów związanych z przedłużeniem na kolejny rok przyznanego już firmie  certyfikatu Community Mark, będącego symbolem  społecznego zaangażowania w biznesie.  Wśród firm posiadających certyfikat znajdują się także m.in. firma prawnicza Hogan Lovells, Marks & Spencer, Heineken i wiele innych.

Kancelaria Linklaters od 2008 roku do chwili obecnej pomogła w 20 sprawach zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, co stawia ją w czołówce zaangażowanych w Centrum Pro Bono kancelarii.

Ponadto firma jest zaangażowana w inicjatywy związane z wyrównywaniem szans młodzieży. Firma realizuje swoje cele zarówno poprzez działania lokalne, polegające na bezpośrednim wsparciu młodych ludzi z londyńskiego Hackney, ale też wspiera 10 globalnych celów tzw. Global Compact, sformułowanych przez ONZ. Należą do nich m.in. prawa człowieka, zrównoważony rynek pracy, ochrona środowiska i przeciwdziałanie korupcji.

W 2014 roku Linklaters została wymieniona przez czasopismo The Times jako jedna z 50 firm, która przoduje w kwestii wyrównywania szans kobiet na rynku pracy.