Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

15 września odbyło się piąte spotkanie Pro Bono Roundtable

20 września 2016

 

15 września 2016 r. w Warszawie dzięki gościnności kancelarii White & Case  M.Studniarek i Wspólnicy odbyło się piąte spotkanie z cyklu Pro Bono Roundtable, które od roku organizuje Centrum Pro Bono wraz z zaangażowanymi w program kancelariami.

Spotkanie odbyło się zgodnie z zaplanowaną agendą.

Mec. Aleksandra Oziemska  – przedstawicielka kancelarii White & Case powitała gości i przedstawiła krótko działalność pro bono firmy. Kancelaria prowadzi dużo międzynarodowych projektów (pomoc w budowie biblioteki w Butanie), a jeśli chodzi o rynek krajowy – ostatnio wspierała Galerię Sztuki Zachęta.

Następnie koordynatorka Centrum Pro Bono opowiedziała o działalności CPB w ostatnich trzech miesiącach:

 

  • CPB nominowała organizowany od 15 lat przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych konkurs Prawnik Pro Bono Roku do nagrody organizacji Pilnet (Global Network For Public Interest Law) w kategorii Local Impact Award. Wyniki konkursu podczas listopadowego Pro Bono Forum w Amsterdamie.
  • Fundacja Ashoka serdecznie dziękuje kancelariom, które wspierały działalność jej oraz jej podopiecznych w minionym roku. Chętne kancelarie nadsyłają biogramy prawników i opis działalności kancelarii w celu umieszczenia tych informacji na stronie internetowej Ashoki
  • Centrum Pro Bono przy wsparciu mec. Sylwii Gregorczyk-Abram (Clifford Chance, a także koordynatorka ORA ds. współpracy z ngo) organizuje 28 października pierwsze szkolenie dla organizacji – temat – prawo pracy. W projekt zaangażowani są: Mec. Agnieszka Lisiecka (Wardyński i Wspólnicy), Mec. Agnieszka Sudak i Mec. Agnieszka Szczodra-Hajduk (Hogan Lovells), Mec. Magda Słomska (Magda Słomska, Kancelaria Adwokacka), Mec. Michał Lisawa (CMS Kameron McKenna), Mec. Michał Kibil (Sekcja Prawa Pracy ORA). Podczas ostatniego spotkania na początku września stworzono plan szkolenia. Niebawem zaczyna się nabór na szkolenie. Odbędzie się ono w siedzibie ORA w Warszawie.

Na wrześniowe spotkanie zostały zaproszone przedstawicielki Stowarzyszenia Klon/Jawor, które tworzy i prowadzi największy i najbardziej rozpoznawalny portal internetowy organizacji pozarządowych w Polsce – ngo.pl.

Panie Iza Dembicka-Starska i Monika Chrzczonowicz przedstawiły krótko charakterystykę sektora pozarządowego w Polsce (podstawowe informacje znajdują się na portalu – http://fakty.ngo.pl/wiadomosc/1889499.html).

Opowiedziały o podstawowych problemach z jakimi zmagają się na co dzień organizacje, a na koniec  – po wcześniejszych ustaleniach z koordynatorką Centrum Pro Bono  – obszary współpracy pomiędzy Centrum a ngo.pl.

Następnie odbyła się wspólna dyskusja, podczas której przedstawicielki ngo.pl, Centrum Pro Bono i zaangażowane w Centrum kancelarie nakreśliły ramy współpracy.

 

Data kolejnego spotkania została zaplanowana na 29 listopada 2016 roku. Organizacją spotkania zajmie się kancelaria Weil, Gotshal & Manges.