Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Kancelaria Linklaters pro bono dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

19 maja 2017

Miło nam poinformować, że współpracująca od wielu lat z Centrum pro Bono kancelaria Linklaters jest zaangażowana w pomoc Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Prawnicy z Linklaters wielokrotnie wspierali liczne organizacje pozarządowe za pośrednictwem Centrum Pro Bono. 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) podpisała umowę na zakup położonej w Warszawie nieruchomości przeznaczonej na pierwsze w Polsce specjalistyczne centrum wsparcia dla dzieci. Zespół kancelarii Linklaters wspiera fundację pro bono od początku projektu.

Kancelaria Linklaters zapewnia Fundacji bezpłatne doradztwo w zakresie prawa nieruchomości i prawa podatkowego. Prawnicy wspierali Fundację w szczególności w zakresie badania due diligence nieruchomości, negocjowania umowy sprzedaży oraz sfinalizowania transakcji nabycia nieruchomości. Linklaters będzie wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę także po otwarciu Centrum Pomocy Dzieciom, które planowane jest na koniec 2017 roku. W zespole zaangażowanym w pomoc Fundacji znaleźli się: Ewelina Laskowska-Żółw i Mateusz Cieślak z praktyki prawa nieruchomości oraz Jan Jurga z praktyki prawa podatkowego.

 „Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę buduje centrum wsparcia najmłodszych inspirując się sprawdzonymi rozwiązaniami ośrodków z całego świata. Cieszę się, że możemy w tym uczestniczyć, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem.” – powiedział Artur Kulawski, partner zarządzający w kancelarii Linklaters. Doradztwo prawne pro bono jest częścią „Corporate Responsibility”, czyli globalnej strategii odpowiedzialnego biznesu w Linklaters. „Chętnie podejmujemy się prowadzenia spraw charytatywnie, bo doceniamy rolę organizacji non-profit w budowaniu kapitału społecznego. W ten sposób mamy realny wkład w rozwój społecznie odpowiedzialnego biznesu.” – dodał Artur Kulawski.

„Zaangażowanie kancelarii prawnej Linklaters jest dla nas nieocenione. Życzliwi, kompetentni prawnicy poświęcili nam swój cenny czas, abyśmy już w tym roku mogli pomagać dzieciom w specjalistycznej, profesjonalnej placówce” – powiedziała Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy dzieciom krzywdzonym. Nowoczesne Centrum Pomocy Dzieciom będzie miejscem, w którym najmłodsi otrzymają kompleksowe wsparcie psychologiczne i medyczne. Również rodzice, których dzieci trafią do centrum, będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznych i prawnych, aby mogli lepiej je wspierać. Warszawskie centrum powstaje w oparciu o najlepsze praktyki wypracowane na świecie, a inspiracją do jego stworzenia były domy pomocy dla dzieci „Child Advocacy Centre” w Stanach Zjednoczonych, oraz „Barnahus” w krajach skandynawskich.

 

(materiał prasowy Kancelarii)