DEBATA ONLINE – WSPÓŁPRACA NGO-SAMORZĄD-BIZNES
28 sierpnia 2020Fundacja uniwersyteckich Poradni Prawnych i PILnet (the Global Network for Public Interest Law) serdecznie zaprasza na debatę ONLINE:
WSPARCIE SEKTORA POZARZĄDOWEGO PRZEZ
ADMINISTRACJĘ SAMORZĄDOWĄ I BIZNES
– PRZYKŁADY WSPÓŁPRACY
I PROPOZYCJE NOWYCH METOD KOOPERACJI
Debatę będzie można śledzić na platformie ZOOM. Zachęcamy do zapisywania się na wydarzenie na FB (tam też zostanie podany link do transmisji) DEBATA FB
AGENDA
11:00-12:30 Dyskusja panelowa I
WSPARCIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO PRZEZ ADMINISTRACJĘ SAMORZĄDOWĄ
Moderator: Łukasz Domagała (Prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych)
Celem pierwszej części spotkania będzie dyskusja nad metodami wsparcia organizacji pozarządowych przez inne organizacje infrastrukturalne i parasolowe oraz przez władze samorządowe. Przedstawione zostaną wyzwania, przed jakimi stoją organizacje obywatelskie oraz propozycje poszerzania współpracy z administracją.
Dyskutanci:
– Ewa Kolankiewicz (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi) – Ewa Gałka – (Prezeska Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP Poznań)
– Zbigniew Wejcman (Prezes Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT)
12:30-13:30 PRZERWA
13:30-15:00 Dyskusja panelowa II
WSPARCIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO POPRZEZ ZAANGAŻOWANIE SEKTORA PRYWATNEGO (w tym: CSR i PRO BONO)
Moderator: dr Filip Czernicki (Prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych)
Ta część dyskusji zajmie się wyzwaniami, przed którymi stoją organizacje obywatelskie, szczególnie jeśli chodzi o finansowanie i współpracę z sektorem prywatnym. Czy organizacjom potrzebne są narzędzia wypracowane przez biznes? Czy biznes jest zainteresowany kooperacją z organizacjami i na ile to zainteresowanie kierowane jest wartościami, jakie przyświecają organizacjom? Porozmawiamy jakie narzędzia wsparcia dla NGO już istnieją, także jeśli chodzi o formy pomocy ze strony sektora prywatnego. Wynikiem dyskusji będzie lista istniejących narzędzi i metod wspierania społeczeństwa obywatelskiego, przykładów współpracy obywatelskiej i prywatnej oraz propozycje ewentualnego rozszerzenia tej współpracy.
Dyskutanci:
– Ewa Konczal (CEE Manager w European Venture Philanthropy Association)
– mec. Patrick Radzimierski (partner w kancelarii Dentons)
– Agnieszkę Borek (Prezeska Fundacji Valores)
– Anna Korzeniowska (Fundacji Rozwoju Talentów i Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe)
15:00-16:00 Podsumowanie
WNIOSKI Z DYSKUSJI PODCZAS OBU PANELI
Celem ostatniej części spotkania jest podsumowanie wniosków z obu dyskusji i próba przedstawienia propozycji współpracy trójstronnej: SAMORZĄD-NGO-BIZNES. Czy taka współpraca byłaby możliwa i korzystna?