Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

22. Pro Bono Roundtable i szkolenie dla NGO

12 marca 2024

11 marca w Kancelarii CMS odbył się 22 Pro Bono Roundtable oraz szkolenie dla NGO z przetwarzania danych osobowych.

22. Pro Bono Roundtable

Choć Kancelaria dopiero od niedawna współpracuje z Centrum Pro Bono, to już jest w czołówce najbardziej zaangażowanych w działalność pro bono z Centrum. Oglądając Pałac Kultury z góry goście mogli posłuchać o inicjatywach pro bono Kancelarii CMS, o których opowiedziały Panie mec. Magdalena Bednarczyk, mec. Alicja Smyklińska oraz Beata Kępowicz. Następnie dr. Filip Czarnecki wraz z Mateuszem Fedeńczukiem zaprezentowali aktualne działania Centrum Pro Bono.

Natomiast motywem przewodnim tego spotkania był kryzys zdrowia psychicznego oraz działania pomagające mu zapobiegać. Temat ten przybliżyła Martyna Ditbrener z Fundacji Teraz Wy. Po ciężkim wstępie przedstawiającym skalę problemu, Pani Prezes przeszła do działań Fundacji zmierzających do ograniczenia problemu. Choć niektóre na pierwszy rzut oka nie dotyczyły problemów ze zdrowiem psychicznym, to całościowo razem realizują one wspólny cel. Przy minimalnej liczbie pracowników Fundacja realizuje ponad 20 projektów między innymi aktywizujących osoby z zespołem downa, czy organizując innowacyjne półkolonie dla dzieci. Obecni na sali byli pod wielkim wrażeniem skali działalności i ilości dobra jakie organizacja świadczy.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania duża część gości została dłużej, aby kontynuować rozmowę. 

Chwilę po zakończeniu Pro Bono Roundtable mec. Damian Karwala i mec. Magdalena Zajęcka przeprowadzili szkolenie dla organizacji pozarządowych z przetwarzania danych osobowych w praktyce. Goście byli poproszeni o przesłanie interesujących ich zagadnień, co z wielką chęcią uczynili. Mamy nadzieję, że szkolenie pomogło rozwiać chociaż część wątpliwości związanych z ochrona danych osobowych. Planujemy kolejne spotkania, jeśli są Państwa zainteresowani jakimś konkretnym zagadnieniem zachęcamy do pisania do nas na adres: biuro@centrumprobono.pl

Szkolenie dla NGO

Bardzo dziękujemy za przybycie i za zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w czerwcu!