Program realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych

Prawnicy z Centrum Pro Bono poprowadzą szkolenie dla ngo – Podstawowe zagadnienia z zakresu prawa pracy

10 października 2016

Centrum Pro Bono, Sekcja Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz koordynatorka ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie – mec. Sylwia Gregorczyk-Abram (kancelaria Clifford Chance) zapraszają organizacje pozarządowe na szkolenie: „Podstawowe zagadnienia z zakresu prawa pracy„, które odbędzie się dnia 25 października 2016 roku w Warszawie.

Informacje na temat szkolenia –> program-szkolenie-ngo_25-10

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że w zespole prawników prowadzących szkolenie znajdują się niżej wymienione osoby:

 

Aleksandra Sudak, prawnik w Kancelarii Hogan Lovells

aleksandra-sudak-prawnik-w-kancelarii-hogan-lovells

Aleksandra Sudak dołączyła do warszawskiego biura Hogan Lovells w marcu 2013 roku i pracuje w Departamencie Korporacyjnym. Aleksandra Sudak zajmuje się obsługą prawną klientów polskich i zagranicznych, doradzając w zakresie prawa pracy oraz prawa handlowego.  Bierze udział w projektach z zakresu fuzji i przejęć, poprzez przygotowywanie analiz prawnych due diligence. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie ubezpieczeń społecznych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyła z wyróżnieniem. Aleksandra jest autorem publikacji poświęconych zagadnieniom związanym z prawem pracy. Aktywnie angażuje się w działalność pro bono, m.in.  prowadząc wykłady oraz warsztaty dla uczniów poszerzające ich wiedzę o prawie.

Od stycznia 2014 r. jest aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Aleksandra jest również  członkiem Sekcji Prawa Pracy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Adw. Agnieszka Szczodra-Hajduk, starszy prawnik w Kancelarii Hogan Lovells

 adw-agnieszka-szczodra-hajduk-starszy-prawnik-w-kancelarii-hogan-lovells

Agnieszka Szczodra-Hajduk związała sie z kancelarią w 1999 roku i jest Starszym Prawnikiem w Departamencie Korporacynjnym odpowiedzialnym za praktykę prawa pracy.

Agnieszka Szczodra-Hajduk doradza polskim i zagranicznym firmom z zakresu prawa pracy, handlowego i prawa cywilnego.

Specjalizuje sie w prawie pracy, a w szczególności w zawieraniu i rozwiązywaniu umów z pracownikami i menedżerami,  opracowywaniu regulaminu pracy i wynagrodzenia, zwolnieniach grupowych, uprawnieniach związków zawodowych, oraz zagadnieniach związanych z przejściem zakładu pracy. Agnieszka Szczodra-Hajduk jest autorem artykułów z zakresu prawa pracy i prawa spółek. Prowadzi wykłady m.in. na studiach MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania. Jest Członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie i Stowarzyszenia Prawa Pracy.

Adw. Magda Słomska, Adwokat Magda Słomska Kancelaria Adwokacka

adw-magda-slomska-adwokat-magda-slomska-kancelaria-adwokacka

 

Adw. Magda Słomska prowadzi kancelarię adwokacką, której główną specjalizacją jest prawo pracy. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych kancelariach prawnych. Jest członkiem Sekcji Prawa Pracy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posiada duże doświadczenie w projektach restrukturyzacyjnych, w tym sprawach dotyczących przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę i zwolnieniach grupowych, a także kontaktach ze związkami zawodowymi. Reprezentuje pracodawców przy rozwiązywaniu umów z pracownikami, a pracowników w negocjacjach warunków polubownego rozstania z pracodawcą. Występuje w postępowaniach przed sądami pracy oraz organami kontrolnymi PIP i ZUS. Wspiera Klientów w rozwiązywaniu wewnętrznych konfliktów personalnych w zakładzie pracy, w tym powstałych na tle dyskryminacji i molestowania. W swojej praktyce prowadzi także sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego. Aktywnie angażuje się w działalność pro bono.

Katarzyna Żukowska, prawnik w Kancelarii Wardyński i Wspólnicy

katarzyna-zukowska-prawnik-w-kancelarii-wardynski-i-wspolnicy

Katarzyna Żukowska jest aplikantem adwokackim w praktyce prawa pracy oraz praktyce prawa ochrony danych osobowych kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Ma doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących zwolnienia grupowe, przejścia zakładów pracy lub ich części oraz w doradztwie dotyczącym nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy, w tym kadry menedżerskiej wyższego szczebla oraz pracowników chronionych. Doradza także w problematyce przetwarzania danych osobowych z punktu widzenia prawa pracy. Uczestniczy w badaniach prawnych spółek.

Ukończyła Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa na kierunku Prawo.

Jest współautorką książki „Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć” wydanej przez LexisNexis Polska we współpracy z kancelarią Wardyński i Wspólnicy (Warszawa 2013).

Z kancelarią Wardyński i Wspólnicy jest związana od 1998 r.

Adw. Michał Lisawa, Kancelaria CMS Cameron McKenna

 adw-michal-lisawa-kancelaria-cms-cameron-mckenna

 

Michał Lisawa jest adwokatem i starszym prawnikiem w Zespole Prawa Pracy Kancelarii CMS.

Na co dzień doradza klientom w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, obowiązkami stron stosunku pracy, dyskryminacją i mobbingiem, a także związkami zawodowymi i radami pracowników. Posiada także szerokie doświadczenie w sprawach związanych ze sporami pracowniczymi, kontrolami Państwowej Inspekcji Pracy oraz badaniem stanu prawnego spółek i transakcjami nabycia przedsiębiorstw.

Regularnie prowadzi szkolenia z prawa pracy i komentuje kwestie związane z zatrudnieniem w prasie i telewizji.

Jest absolwentem prawa na UW oraz Szkoły Prawa Brytyjskiego prowadzonej przez UW oraz Uniwersytet Cambridge. Ukończył także studia prawnicze LL.M. na Uniwersytecie Edynburskim.

Adw. Michał Kibil, Sekcja Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

adw-michal-kibil

Adw. Michał Kibil zajmuje się szeroko pojętą obsługą podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem obsługi z zakresu prawa pracy. Od wielu lat rozwija swoją wiedzę w przedmiocie prawa nowych technologii doradzając klientom z zakresu praw autorskich, prawa dla e-commerce, prawa dla startup-ów oraz ochrony danych osobowych.